Ruch AA

Niezrównana pomoc dla trzeźwiejących, powracających do zdrowia alkoholików

leczenie uzależnień, leczenie alkoholizmu, terapia alkoholowa, alkoholizm leczenie

Ośrodek leczenia uzależnień

W ośrodku leczenia uzależnień można odnaleźć prawdziwą, skuteczną i pełną zrozumienia pomoc w osiągnięciu trzeźwości. Uczęszczając na mitingi AA osoba uzależniona nabywa relacji z mentorami, których traktuje jak przyjaciół, rodzinę, utożsamia z bratem, mamą czy tatą. Taki mentor jest dla osoby uzależnionej wzorem i modelem do naśladowania, ale nie terapeutą.

Psychoterapia pomaga pacjentowi zrozumieć dynamikę stosunków pomiędzy nim a psychoterapeutą. Pomaga osobie uzależnionej dotrzeć do podświadomych przekonań i zachowań, ale także problemy powtarzające się w relacjach z różnymi ludźmi. Terapeuta, który pracuje w takim miejscu jak ośrodek leczenia uzależnień i zajmuje się leczeniem alkoholizmu musi rozumieć tę chorobę i posiadać staranne przygotowanie zawodowe.

Czy niepijący alkoholik jest lepszym terapeutą?ośrodek leczenia uzależnień

Jeżeli posiada staranne przygotowanie terapeutyczne, jak najbardziej. Doskonale radzą sobie w ośrodkach leczenia uzależnień i nie mają sobie równych we wczesnych etapach zdrowienia. Doskonale zna się na tym, ponieważ:

  • sam przechodził przez to samo,
  • zna uczucia i myśli osób chorych,
  • utożsamia się z pijącym alkoholikiem,
  • wie jak podpowiedzieć, jak zachować się w danej sytuacji.

Kolejnym istotnym elementem w procesie leczenia uzależnienia od alkoholu w ośrodku jest terapia grupowa. Dzięki niej kształtują się przekonania i można w ten sposób przełamać zakłamanie. Jest to także doskonały sposób na identyfikację z problemem i motywację do abstynencji.

Terapia alkoholizmu w takim miejscu jak ośrodek leczenia uzależnień nie wchodzi w konflikt ze spotkaniami AA. To bardzo dobre połączenie, gdzie jedno doskonale uzupełnia drugie.

Zobacz także:

Sprawdź prywatny ośrodek leczenia uzależnień Kraków, tak samo jak odwyk dla alkoholików. Dowiesz się ciekawych informacji.

Trzeźwiejący alkoholicy muszą zdawać sobie sprawę z możliwości nawrotu choroby alkoholowej. Podczas leczenia alkoholizmu Kraków pacjenci nabywają odpowiedniej nauki, aby radzić sobie z życiem po wyjściu z ośrodka, które nie uwzględnia alkoholu.

Pomoc dla osób uzależnionych