Ruch AA

Niezrównana pomoc dla trzeźwiejących, powracających do zdrowia alkoholików

leczenie uzależnień, leczenie alkoholizmu, terapia alkoholowa, alkoholizm leczenie

Prywatne leczenie alkoholizmu ceny

Jakie są ceny prywatnego leczenia alkoholizmu? Aby się tego dowiedzieć, trzeba na początek wybrać formę leczenia. Można zgłosić się na indywidualną psychoterapię uzależnień czy behawioralną. Można spróbować wszywki z esperalem (czego na wstępie stanowczo odradzamy - później wytłumaczymy dlaczego). Są także prywatne ośrodki leczenia uzależnień, które oferują prywatne leczenie alkoholizmu w cenach, które nie są najniższe, jednak osiągalne.

Ile kosztuje indywidualna terapia uzależnień?

Za godzinę indywidualnego spotkania z terapeutą zapłacimy między 100 a 400 złotych. Prywatne leczenie alkoholizmu ceny się różnić. W niektórych przypadkach zdarza się, że terapeuci liczą sobie jeszcze więcej. Wszystko zależy od kwalifikacji, statusu i lokalizacji gabinetu terapeuty. Spotkania najczęściej odbywają się raz w tygodniu. Jest to z pewnością dobra metoda walki z uzależnieniem, jednak terapia grupowa i obcowanie z innymi alkoholikami jest bardzo ważnym elementem procesu terapeutycznego.

Ile kosztuje wszywka z esperalem?

prywatne leczenie alkoholizmu ceny

Esperal to substancja, którą wstrzykuje się osobie uzależnionej i jej działanie trwa około roku. W jakim celu się to robi? Jeżeli alkoholik po takim zabiegu zdecyduje się na spożywanie alkoholu może mieć poważne problemy zdrowotne, a nawet umrzeć. Naszym zdaniem ta technika jest niemoralna. Służy do kontrolowania osoby chorej na alkoholizm za pomocą strachu i daje przekonanie, że człowiek nie musi brać odpowiedzialności. Nie może być to skuteczny sposób leczenia alkoholizmu, ponieważ służy tylko do czasowego niepicia, a nie trzeźwości!

Koszt takiego zabiegu mieści się w granicach 500 - 1500 zł.

Ceny prywatnego leczenia alkoholizmu

Prywatne i stacjonarne leczenie alkoholizmu w ośrodku terapii to jedno z najrozsądniejszych rozwiązań dla alkoholików. Oferują one:

  • całodobowa opieka wykwalifikowanego personelu,
  • komfortowe warunki pobytu,
  • obecność innych osób uzależnionych zmagających się z tym samym problemem,
  • wyżywienie przez okres pobytu,
  • różne atrakcje, wycieczki i zajęcia rekreacyjne,
  • intensywna terapia każdego dnia,
  • praca indywidualna,
  • indywidualne podejście terapeutów do pacjentów,

W zależności od zmienności powyższych warunków, ceny prywatnego leczenia alkoholizmu mogą się od siebie różnić. Bardzo istotnym czynnikiem jest długość trwania takiej terapii i warunki pobytu. Można się spodziewać cen w wysokości około 7 000 - 15 000 zł za miesiąc terapii. W ekskluzywnych ośrodkach prywatne leczenie alkoholizmu ceny będą zdecydowanie większe.

Zobacz także:

Sprawdź prywatny ośrodek leczenia uzależnień Kraków, tak samo jak odwyk dla alkoholików. Dowiesz się ciekawych informacji.

Trzeźwiejący alkoholicy muszą zdawać sobie sprawę z możliwości nawrotu choroby alkoholowej. Podczas leczenia alkoholizmu Kraków pacjenci nabywają odpowiedniej nauki, aby radzić sobie z życiem po wyjściu z ośrodka, które nie uwzględnia alkoholu.

Pomoc dla osób uzależnionych